אולימפיאדה במתמטיקה בבית הספר

אולימפיאדה במתמטיקה תשע"ח

גם השנה התקיימה אולימפיאדת המתמטיקה בבית הספר הרב תחומי יגאל אלון – שנה שלישית ברציפות!
אולימפיאדת המתמטיקה התקיימה בשני שלבים: בשלב הראשון השתתפו כל תלמידי בית הספר הלומדים מתמטיקה ברמה של 4 ו-5 יחידות לימוד. הם קיבלו מבחן ובו 8 חידות מתמטיות ושעשועי מחשבה, שאלות שלא קשורות רק לידע המתמטי של התלמידים אלא דרשו חשיבה יצירתית ולוגית. התלמידים שענו נכון על הכי הרבה שאלות עלו לשלב הבא, בו קיבלו מבחן נוסף.
שלב הגמר התקיים בתחילת דצמבר ב"קמפוס השפלה". התלמידים שמעו תחילה הרצאה על יופיה של המתמטיקה שהעביר יוני רוזנסון, מורה למתמטיקה בבית הספר. יוני הראה איך מספרים, צורות ונוסחאות משיעורי המתמטיקה מופיעים סביבנו, בטבע ואפילו בגוף האדם.
לאחר ההרצאה עלו עשרת הפיינליסטים לבמה, לחידון אחרון שהתקיים מול שאר התלמידים. תוצאות המבחן והחידון שוקללו ושלושת המקומות הראשונים זכו בפרסים מכובדים.
אולימפיאדת המתמטיקה הפכה להיות מסורת בבית הספר! היה כיף לראות את האולם מלא בתלמידי 4 ו-5 יחידות מתמטיקה – שמספרם הולך וגדל משנה לשנה – נהנים לשמוע על מתמטיקה ולפתור חידות, גם מחוץ לשעות השיעור.

אולימפיאדה במתמטיקה תשע"ז

מדי שנה  בבית ספרנו אולימפיאדת מתמטיקה.   באולימפיאדה משתתפים תלמידי 4 ו-5 יחידות לימוד במתמטיקה מכל השכבות – י', י"א וי"ב.האולימפיאדה מתקיימת בשני שלבים: בשלב הראשון התלמידים כולם מקבלים מבחן ובו 8 חידות מתמטיות ושעשועי מחשבה, שאלות שלא קשורות רק לידע המתמטי של התלמידים אלא דורשות חשיבה יצירתית ולוגית. התלמידים שעונים על הכי הרבה שאלות בצורה הנכונה עולים לשלב הגמר, שכולל חידון עם שאלות קצרות שמתקיים מול שאר התלמידים ומול צוות המתמטיקה ומנהל בית הספר.  
אולימפיאדה במתמטיקה

אולימפיאדה במתמטיקה

 
שלושת המקומות הראשונים זוכים בפרסים מכובדים    

 

המנצחים

נסו גם אתם לפתור את השאלות הבאות שהופיעו בחידוני האולימפיאדות!

 

  אולימפיאדה במתמטיקה