יום המרתון הוא יום חג מתמטי לתלמידים

כמו כל שנה, בימים שלפני הבגרויות מתקיימים בבית הספר מרתונים וחזרות על החומר. השנה החלטנו לעשות את הדברים אחרת. החלטנו לעשות מיום המרתון יום חג מתמטי לתלמידים. תכננו את היום לפרטי פרטים. חיפשנו מקום שתהיה בו השראה ללמידה. חשבנו איך נצליח לפתור כמה שיותר תרגילים ברמת בגרות, איך להרגיע את התלמידים ומצד שני להביא אותם למוכנות הגבוהה ביותר לקראת הבגרות.
ביום רביעי ה23.5.18, יום לפני הבגרות במתמטיקה, יצאנו כל התלמידים שניגשים לבגרות ליום שכולו שיגעון מתמטי. מוקדם בבוקר כבר היינו על אוטובוסים שהורידו אותנו במכון דוידסון, שלוחה של מכון ויצמן. כל קבוצה קיבלה מעבדה, כל מורי המתמטיקה נכנסו לכיתות, ומאותו רגע התחלנו לפתור תרגילים בשטף. חוץ מהפסקת צהריים מפנקת, לא הפסקנו לפתור תרגילים. עבדנו על בגרויות ופתרונות- והכל ביחס אישי של הצוות שליווה אותנו. הייתה ליום הזה הרגשה אחרת. הרגשנו יחד- כולם למען מטרה אחת. תלמידים עבדו יחד- ומי שהצליח הסביר את הדרך לחבריו. מורים התרוצצו סביבנו ובחלק מהמקרים אפילו נתנו עזרה פרטנית.
אחרי כמעט 8 שעות של למידה רצופה, קינחנו את המרתון במעגל מתופפים- דרבוקות, לופר מחצלות וכמובן- פיתות עם לאבנה- שהזכירו לנו שהכל בסדר- זו אמנם בחינה חשובה, אבל אפשר ורצוי גם לצחוק ולחייך כי עשינו את המקסימום.
תלמידים שסיימו את המרתון יצאו בתחושה אחרת לגמרי- הם הרגישו שהרוויחו ביום הזה נקודות לבחינה. חלקם אפילו אמרו שהעלו את הציון שלהם בעשרים נק'- כי עכשיו הם באמת מבינים דברים שלא הבינו קודם.

ליאור לוי שלום רכזת המתמטיקה

קישור לאלבום תמונות >>

קישור לסרטון >>