יום ההוקרה לפצועי צהל‎

בחודש נובמבר יצאו מספר כיתות יב למצעד ההצדעה לפצועי צה"ל, "צועדים ומצדיעים". סגנית המנהל ומחנכת יב 4 ,ציפי ישנו ,מתארת את המפגש עם פצוע צה"ל שריתק את הילדים.
הנ"ל נפצע שתי פציעות קשות ביותר:
• במלחמת לבנון הראשונה ב 1982 עלה הנגמ"ש על מוקש והוא היחיד ששרד מהפציעה ונמצא לאחר יומיים בשטח 78 מטרים ממקום הפגיעה.
• בפיגוע באלנבי ב 2006 שנורה ככדור ממטען שהונח במסעדה והוא כחבלן הגיע לנטרלו.
לשאלתי , מה קרה לו פיסית מהפגיעות כי בעין הכל נראה בסדר, ענה לתדהמת הילדים, שהוא ללא רגליים !!! סיפורה של גבורה והתמודדות עם קשיים.
בתחילת חודש דצמבר ציינו את יום ההוקרה לפצועי צה"ל עם הרצאתו המרתקת והמרגשת של אריאל אלמוג . באוגוסט 2001 ניצלו בזכותו חיי אזרחים רבים חפים מפשע ונמנע אסון כבד .תגובתו המהירה , ערנותו ואומץ ליבו תוך כדי הסתערות על מחבל מתאבד מנעה פיגוע תופת, רב עוצמה, באוטובוס עמוס נוסעים. כיום, אריאל לאחר שרות צבאי 30 של שנה ביחידות שונות בדרגת סגן אלוף בעל ציון לשבח ,משלב נערים בעלי מוגבלויות בצה"ל. הניצוץ של אריאל הוא: "מנהיגות בשדה הקרב " . דבריו גרמו להתרגשות ולתחושת גאווה של כל אחד מהנוכחים באולם, ואין לנו ספק שהרצאתו תצליח להטביע חותם בנפשם של התלמידים ותתווה להם דרך בהחלטותיהם בעתיד לבוא…
שכבת יב צפתה בהרצאתו של עמית בראל שנפצע אנושות במלחמת לבנון השניה ואיבד את מאור עיניו .עמית סיפר לתלמידים כיצד שיקם את חייו , לא נכנע למגבלתו, והיום הוא רוכב על אופניים ,מטייל בעולם ושואף קדימה.

קישור לאלבום >>