גיטה דורמן ז"ל

הורים, עובדים, מורים ותלמידים יקרים 

 

יקירת בית הספר המורה המדהימה הגברת (מיסיס) גיטה דורמן הלכה היום לעולמה.

זו מכה קשה לבית הספר

ברק

האישה האהובה עלינו גיטה דורמן ציונית בכל רמ"ח אבריה.

ציפי

גיטה היקרה,

אני כותב לך מכתב לגן העדן אליו אני יודע שעלתה נשמתך היפה והטהורה. אני מקווה שאת נחה עכשיו, ועדין מתקשה לעכל שהמוות נצח את אשת הברזל. את יפת הבלורית והטוהר.

עברתי הלילה על ההתכתבות הארוכה שהייתה לנו לאחרונה, רואה לב ששלחת והוא פועם ואני מתקשה להאמין ולא רוצה כנראה להבין ששלך חדל.

פרח יפה שכמוך, לא רצית שנראה אותך קומלת, רצית להישאר בתודעה של כולם הבלונדינית עם עיני הים הכחול, הגבירה האצילה והחזקה, וכזו תישארי לעולם במחשבתי. ובמחשבת כולם.

רשמת לי בהתכתבות האחרונה שלנו לפני שבוע שאת מפחדת, ורשמתי חזרה שגם אני, פחדתי עליך, אבל בעיקר פחדתי מהמחשבה שאת מפחדת, כי לעולם לא פחדת, וכנראה פחדתי עלינו. ואת נשמה טובה בכלל לא עצמך פחדת אלא על אחותך ובעלך.

קראת לי " ברקוש " ואף אמרת לי שאם היה לך בן היית קוראת לו ברק. ואני ניסיתי, נשבע לך שניסיתי כל בוקר לברך אותך, עם כל הכוונה והעצמה שבעולם. ואני מבקש סליחה שתפילותיי לא נענו.

נסתרות הן דרכי האל, ומי יודע מה קורה לאחר המוות. כנראה שרצו אותך קרוב אליהם שם למעלה.

בשחרית בוקר של שכבת י' השבוע בחלק של פרשת השבוע- פרשת ויקרא, דברנו על הקרבת קרבנות. אז היום הקריבו החיים לאלוהים קרבן יקר וגדול בדמותך. אך אנחנו לא נהיה קורבניים, אנחנו נשאר כאן ונהיה קרובים, ונפעל לקירוב העם היהודי והציוני שכל כך האמנת בו. אנחנו נשאר כאן ונדע שיש תחיית המתים. ותחיית המתים היא לא שם רחוק, איזה חזון שלא יודעים בכלל מתי הוא יקרה. תחיית המתים היא לא לאפשר למתים להיות מתים. תחיית המתים היא לאפשר לך גיטה להיות חיה בכל אחד ואחת מאתנו. לשמר את להט הלימוד שלך, את הערכים והכבוד עליהם חנכת את דורות תלמידייך. וזו תהיה תחיית המתים הקטנה שלנו, שהרי אדם לא באמת מת לעולם, כל עוד מורשתו חיה וקיימת.

גיטה יקרה היית בשבילי מודל למצוינות, מודל להתמדה, מודל לאמונה בצדקת הדרך. דוגמא לכבוד האדם. היית ועודך דמות נערצת בעיני.

מיסיס דורמן, אני מצדיע לך בפעם האחרונה, אנחנו בבית הספר נחשוב איך להמשיך את הטבעת חותמך בלימודי האנגלית ובדרך המצוינות לילדים,  על מנת שבאמת תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים.

ברק

                            

 

חוקדשו בישיבה תפילה ולימוד משניות בערב ל"ג בעומר בביה"כ של יוצאי בבל – תרומותם של חברים ותלמידים של גיטה.